Haber

İBB’nin ‘Bütçen’ Uygulaması ile Vatandaşlar Afet ve Risk Yönetimi Projelerine Oy Verebilecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Bütçe Senin” uygulaması, “Afet ve Risk Yönetimi” temasıyla tüm Türkiye’nin katılımıyla ilk kez gerçekleştiriliyor. Vatandaşlar, teknik değerlendirme sürecinden geçen 28 projeye “İstanbul Senin” taşınabilir uygulaması veya “Bütçen Senin” internet sitesi üzerinden sisteme girerek oy kullanabilecek.

İBB Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı ile uyum içinde yürütülen ve bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Bütçe Senin” uygulaması, “Afet” temasıyla ilk kez tüm Türkiye’nin katılımıyla gerçekleştiriliyor. ve Risk Yönetimi”.

Başvuru kapsamında proje başvuruları tamamlanırken, 28 proje ön ve teknik değerlendirme sürecini geçerek halk oylamasına sunuldu.

KARAR VERME SÜRECİNE AKTİF KATILIM

Proje oylaması 07 – 13 Ağustos tarihleri ​​arasında gerçekleştiriliyor. Oylama sonucunda seçilen proje kamuoyu ile paylaşılarak 2024 Yılı Yatırım ve Hizmet Programı’na dahil edilecek.

Vatandaşlar, İstanbul Senin/Bütçen’in taşınabilir uygulaması veya Budget Senin web sitesi üzerinden sisteme girerek, İstanbul’a faydalı olacağını düşündükleri projelere oy verebiliyor ve karar alma süreçlerine dahil olabiliyor.

saraykent-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu