Haber

Uçağın Rotası Değişince Gökyüzüne Penis Çizen Pilot Dünyanın Gündeminde

Geçtiğimiz günlerde havacılık dünyasında trajikomik bir olay yaşandı. Alman havayolu şirketi Lufthansa’nın pilotu, uçağın rotasının değişmesinin ardından gökyüzüne penis çizdi. Peki neden böyle bir girişimde bulundu? Detaylar haberimizde!

28 Temmuz’da İtalyan havayolunda çok garip bir olay meydana geldi. Alman havayolu şirketi Lufthansa’nın pilotu, uçağın yeniden yönlendirilmesini protesto etmek için gökyüzüne bir penis çizdi.

Uçak 28 Temmuz’da Almanya’nın Frankfurt kentinden İtalya’nın Katanya kentine hareket etmişti.

Ancak bölgede çıkan yangının ardından Katanya-Fontanarossa Havalimanı’nın küçültüldüğü ve hava şartlarından dolayı uçağın oraya inemeyeceği pilota bildirildi.

Havayolu tarafından adı açıklanmayan pilotun Malta’ya inmesi gerektiği bilgisi verildi.

Uçak daha sonra Sicilya’nın doğu kıyısında yaklaşık 16 dakika havada manevra yaptı ve Malta’ya doğru gerçek gitmeye başladı. Bu sırada pilotun penisinin uçuş yolu ile çizildiği görüldü.

24 kilometrelik penis, FlightRadar24’te eğlenen havacılık hayranları tarafından fark edildi.

İtalyan La Repubblica gazetesi, pilotun bunu rota değiştirildikten sonra sona erdiği için yaptığını iddia etti. Lutfhansa ise 24 kilometrelik penisin tesadüf eseri olduğunu iddia etti ve…

… rota değiştirilirken uçağın Katanya üzerinden dönmek zorunda kaldığını, penisin şeklinin bu sırada tesadüfen oluştuğunu belirtti.

Ancak ilk penis şeklinin gökyüzünde çizildiği durum böyle değildir. Ticari uçuşlardan askeri uçaklara kadar her türlü uçak bu formu daha önce çizmişti.

Geçtiğimiz ocak ayında Malta Silahlı Kuvvetlerine (AFM) ait bir helikopter ve 2022 yılında bir ABD askeri uçağı Suriye’deki bir Rus üssünün yakınında gökyüzüne dikkat çekmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu