Haber

Kayseri Kocasinan’ın boksörleri Türkiye ikincisi

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri’nin Kocasinan Belediyesi Spor Kulübü sporcuları Yağmur Tayyar ve Hikmetgül Türkmen, 25 Mart-1 Nisan tarihleri ​​arasında Muğla’da düzenlenen Genç Erkekler ve Bayanlar Türkiye Boks Şampiyonası’nda Kayseri’yi gururlandırdı. Toplam 680 sporcunun katıldığı müsabakalarda 66 kiloda boks sporcusu Yağmur Tayyar ve 81 kiloda boks sporcusu Hikmetgül Türkmen Türkiye ikincisi olarak gümüş madalyanın sahibi oldular.

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan Belediyesi olarak her alanda olduğu gibi sporda da iddialı olduklarını belirterek, şampiyon sporcular yetiştirdiklerini vurguladı. Spor Kulübü sporcularının başarılarını değerlendiren Lider Çolakbayrakdar; “Sporcularımız bizim yüzümüzdür. Kocasinan Spor Kulübü taekwondo, boks, masa tenisi gibi branşlarda birçok başarıya imza atıyor. Boks sporcularımız Yağmur Tayyar ve Hikmetgül Türkmen’i tebrik eder, Kocasinan Belediyesi Spor Kulübü Başantrenörü ve Türkiye Boks Federasyonu Kayseri İl Temsilcisi Fatih Töme, teknik direktör Burak Benk ve milli hakemimiz İhsan Töme’yi tebrik ederim. Başarılarının devamını dilerim. İnşallah daha nice şampiyonluklarla Kocasinan’ımızın adını dünyaya duyuracağız. Kocasinan Belediyesi olarak sporun her yaşta ve her branşta sevdirilmesi için her türlü imkanı seferber ettik, seferber etmeye de devam ediyoruz. Bizlere bu gururu yaşattığı için Kayseri adına bir kez daha teşekkür ediyorum. Sporun ve sporcunun her zaman yanındayız.” terimleri kullandı.

Başarıda Lider Çolakbayrakdar ve Kocasinan Belediyesi’nin büyük payı olduğunu söyleyen sporcular, takviyeleri için Lider Çolakbayrakdar’a da teşekkür etti.

buca-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu