Ekonomi

İranlı turistleri ağırlayan Van’da esnaf çifte bayram yaşadı.

Ramazan Bayramı’nı değerlendirmek için Van’a akın eden binlerce İranlı turist, esnafa çifte bayram yaşattı.

Ramazan Bayramı tatilini yurt dışında geçirmek isteyen İranlılar en çok Van’ı tercih ediyor. Kıyamet gününden itibaren Van’a gelmeye başlayan İranlılar, alışveriş yaparken şehrin tarihi ve turistik yerlerini de gezdi. İranlı turistler gündüzleri alışveriş yaparken, geceleri ise eğlence mekanlarında tatillerinin tadını çıkardı.

Türkiye’de 3 günlük tatilini geçirmek isteyen İranlı turistlerin özellikle konaklama konusunda Van esnafının can damarı olduğunu belirten otel işletmecileri, ekonominin kısa süreliğine de olsa canlandığını söylediler. İranlı turistlerin tatil için Van’ı tercih ettiğini ifade eden otel işletmecileri, “İranlı misafirlerimiz Nevruz’dan bu yana büyük bir sessizlik içinde. Ancak bayram için Van’ı tercih ettiler. Üç günlük tatil döneminde doluluk oranlarımız iyiydi. Bizim için çifte tatil oldu. Başta İranlı misafirlerimiz olmak üzere tüm misafirlerimizi her zaman bekleriz. Herkese iyi bayramlar” dediler.

İranlı turistler ise tatillerini Van’da geçirmek için tercih ettiklerini ve Van’ı çok sevdiklerini söylediler. – KAMYONET

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu