Haber

Elbistan’a içme suyu verilmeye başlandı

Samsun Büyükşehir Belediyesi ekipleri, deprem sonrası Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesindeki sağlıklı içme ve kullanma suyu ihtiyacı sorununu çözdü.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Su ve Kanalizasyon İşleri Genel Müdürlüğü (SASKİ) gruplarının çalışmaları sonucunda şehir şebekesinden tüm ilçeye saf içme suyu verilmeye başlandı.

Depremin ilk gününden itibaren ekiplerini afet bölgesine sevk eden Samsun Büyükşehir Belediyesi, portatif mutfak, temiz su temini, elektrik ihtiyacı ve yardım dağıtımı gibi hizmetlerle bölgedeki faaliyetlerini sürdürüyor.

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde SASKİ ekipleri, şehir şebekesindeki hatlardaki arızaların giderilmesi, elektrik kesintisi nedeniyle devre dışı kalan terfi istasyonlarının jeneratörler yardımıyla çalıştırılması gibi birçok konuda çalışma yaptı.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, depremin olduğu ilk günden itibaren tüm imkanları seferber ederek bölgeye ulaştıklarını belirterek, “İlçedeki 175 içme suyu sorununu giderdik.

70’in üzerinde seyyar ve sabit tuvalete su verildiğini, atık sular arasında kanalizasyon bağlantısı yapıldığını da belirten Demir, şunları kaydetti:

“SASKİ ekiplerimiz, deprem sonrası meydana gelen içme suyu arızalarının onarımlarını Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İşletmesi Genel Müdürlüğü (KASKİ) ekipleriyle koordinasyon halinde gerçekleştirdi. Şu anda Elbistan içme suyu ve kanalizasyonla ilgili denetim altında. Bundan sonra çıkabilecek sorunlar gruplarımız tarafından giderilecektir.”İçme suyunun kalitesi sürekli kontrol edilmektedir. Klor ölçümleri sıklıkla yapılmaktadır. Kanalizasyon hatlarında belirlenen birçok noktada oluşan tıkanıklık, titiz çalışmaların ardından giderilerek tekrar çalışır hale getirildi.”

Gelişmeleri yakından takip eden SASKİ Genel Müdürü Bahattin Yanık, çalışmalarının kesintisiz devam ettiğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu