Haber

Deprem bölgesine su temini için kesintisiz çalışma

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, 6 Şubat depremlerinin içme suyu altyapısında büyük hasara yol açtığı kentlerin su idareleri ile birlikte bölgeye su ulaştırmak için çalışıyor.

İZSU, bölgedeki çalışmalara ekip, ekipman ve malzeme takviyesi sağlıyor.

11 ili etkileyen depremlerin ardından tüm birimlerini seferber eden İZSU Genel Müdürlüğü, bölgedeki çalışmalarda aktif rol almaya devam ediyor. İlk günden itibaren arama kurtarma, enkaz kaldırma ve bölgeye ulaşan yardımların dağıtımı için takviye sağlayan İZSU ekipleri, Arsuz’da kurulan İZSU şantiyesinde Hatay’ın altyapısındaki sorunları gidermek için çalışmalarını sürdürüyor. Şu anda 28 işçi ve 14 araç bölgede kesintisiz hizmet veriyor.

İZSU Genel Müdürü Ali Hıdır Köseoğlu, depremin içme suyu altyapısında büyük hasara yol açtığını belirterek, “İlk günden itibaren afet bölgesine gönderdiğimiz ekipler, bölgedeki su idareleri ile birlikte hatların eski haline getirilmesi için yoğun mesai harcıyor. terfi istasyonlarının devreye alınması, sızıntıların önlenmesi ve içme suyu sağlanması. . Diğer yandan çadır kentlerin ve konteyner kentlerin altyapısını oluşturmaktadır.

Başkanımız Tunç Soyer’in liderliğinde bölgede hayat düzelene kadar çalışmaya devam edeceğiz.”

Su sorununun çözümü için tüm imkanlar seferber edildi.
İZSU ekipleri, bugüne kadar deprem bölgesinde yaşanan su sorununun çözülmesi için 200’den fazla işçi ve iş makinesi, su tankeri, kanal temizleme araçları ve vidanjörden oluşan 72 araçla Hatay’da kapsamlı çalışmalar yürüttü.

Şebeke sınırlarındaki arızalar giderilerek, yıkılan ve hasar gören binalarda su kaçaklarının önüne geçildi.

Çalışmalar kapsamında; Antakya’da kurulan Sahra Hastanesi’nin tüm altyapı ihtiyaçları karşılanmış, İskenderun’un her yerindeki su arızalarına müdahale edilmiş, çalışan tüm pompa istasyonları ve depolardaki klorlama sistemi arızaları tespit edilerek giderilmiş ve sistemler tekrar devreye alınarak yenisi yapılmıştır. klorlama ihtiyacı olan terfi istasyonlarına cihaz eklenmiştir. Şebeke üzerinde farklı noktalardan klor kontrolleri yapılarak, kanalizasyon sularının şebeke suyuna karışıp karışmadığı kontrolleri yapılarak şehir şebekesine saf su verildi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haberpinarbasi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu