Haber

AK Parti’ye oy veren kiracıya CHP’li Yasemin Overca’dan zulüm!

28 Mayıs’ta yapılan ikinci tur seçimde mağlup olan Cumhuriyet Halk Partisi, acısını depremzedelerden ve masum insanlardan aldı. CHP, bu kez bir skandala daha imza attı.

Önce Tekirdağ’da sonra da İzmir’de utanç verici bir karar alınması CHP’nin gerçek yüzünü bir kez daha ortaya çıkardı.

CHP milletvekili adayı, AK Parti’ye oy verdikleri için kiracılarını tahliye etmek istedi.

CHP’den Yalova milletvekili adayı gösterilen Yasemin Overca’nın ofisinde kiracı olan Gülfem Özkan’ın AK Parti’ye oy verdiği için görevden alınmak istediğini iddia etti.

Konu ile ilgili Kiracı Gülfem Özkan, “Seçim zamanı gelene kadar benden oy istedi. Ben de kendisine AK Partili olduğumu ilettim. Erdoğan’a da kesinlikle AK Partiliyim dedim. Seçime kadar bir sıkıntı yoktu. Sandıklara gömüldüm, üzerime duvarları kırmaya başladı. Sözleşmeme rağmen beni evden atacağını söyledi.”söz konusu.

Özkan, “Seçim günü oy kullanmak için okula gideceğim. Okulda sözümü kesti nereye gidiyorsun dedi. Ben oy kullanacağım, sen bana oy vereceksin dedim.”dedi.

Kendi binasında AK Partilileri tespit eden, önce aşırı fahiş zamlar uyguladı. Daha sonra tahliye emirleri verdi.

Bir diğer kiracı Arzu Pak, “AK Parti’ye üye olan, oy veren arkadaşlarımıza yönelik çok daha çirkin olaylar yaşanıyor. Bu, istifa edip gitmek gibi bir şey.”söz konusu.

Birçok iddiaya göre kiracıları için sadece tahliye kararı vermemiş, tehdit etmiş.

Kiracı Gülfem Özkan, “Evimizde Erdoğan’ın resmi asılıydı. Beni arayıp telefonda taciz etti. ‘Gözüme Erdoğan’ın fotoğrafını koyup oraya asamazsınız, oradan indirirsiniz’ dedi.adını verdi.

Siyasi görüşleri nedeniyle mağdur edildiklerini öne süren Gülfem Özkan, mahkemede hakkını arayacağını söyledi.

KAYNAK: BİR HABER

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu