Haber

Adana’da 3 FETÖ zanlısına hapis cezası

Adana’da Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi oldukları iddiasıyla yargılanan 5 sanıktan 3’ü hapis cezasına çarptırıldı.

11’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada sanıklar AKM, MGC, Ö.E, EG ve GA ile avukatları hazır bulundu.

Cumhuriyet savcısı vakıfla ilgili mütalaasında, sanıkların örgüt elebaşının talimatıyla Bank Asya hesaplarında olağandışı bir artış olduğunu ve örgüt sohbet toplantılarına katıldıklarını belirtti.

Savcı, “terör örgütüne üye olmak” hatasından yargılanan “özel imamlarla” görüştüğünü kaydettiğini belirttiği sanıklar hakkında “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan mütalaa verdi. örgütü” oldukları ve FETÖ üyeliği nedeniyle kapatılan derneğe üye oldukları öğrenildi.

Sanık AKM, savunmasında FETÖ üyesi olmadığını ileri sürerek, “Örgütsel bir görevim yok, örgüte maddi destek sağlamadım. ByLock programını kullanmadım.” dedim.

Diğer sanıklar da haklarındaki suçlamaları reddederek beraatlerini istedi.

Mahkeme heyeti, etkin pişmanlık hükümleri uyarınca AKM’ye “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 7 yıl 6 ay, Ö.E’ye 5 yıl ve MGC’ye 2 yıl 1 ay hapis cezası verdi. EB ve GA’nın delil yetersizliğinden beraatine karar veren heyet, sanıkların mevcut durumlarının devamına da karar verdi.

haberaraban.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu